CDQ2A100-25DZ-XC6
Product ID:383992
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A100-25DZ-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2100mm bore size provides high force output for heavy-duty applications.
  • 4Standard 25mm stroke suitable for short-range linear motion tasks.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2A100-25DZ-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm