CDQ2A100-75DCMZ-A93
Product ID:384535
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A100-75DCMZ-A93
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2100mm bore size and 75mm stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 4Reed auto switch with indicator light for reliable position feedback (DC24V/AC100V).
  • 5Four-sided auto switch mounting groove for versatile sensor placement.
Product Details
CDQ2A100-75DCMZ-A93
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm