CDQ2A12-25DMZ-M9PSAPCS
Product ID:384476
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A12-25DMZ-M9PSAPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 212mm bore size and 25mm standard stroke for compact yet powerful performance.
  • 3Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy installation and connectivity.
  • 4Rod end male thread design for versatile mounting options.
  • 5Pre-wired with a 0.5m lead wire and supports DC5V, 12V, and 24V for flexible power options.
Product Details
CDQ2A12-25DMZ-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm