CDQ2A12-25DZ-M9BM-XB9
Product ID:392418
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A12-25DZ-M9BM-XB9
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 2Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation.
  • 3Low-speed design (10-50 mm/s) for smooth and controlled motion.
  • 4Compact and durable construction with both ends tapped for easy mounting.
  • 5Includes 2-wire, 1m lead wire auto switch for convenient installation.
Product Details
CDQ2A12-25DZ-M9BM-XB9
Made To Order
Low Speed Cylinder (10 to 50 mm/s)
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm