CDQ2A16-25DCMZ-W
Product ID:392587
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A16-25DCMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 216mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Double knuckle joint (W) for flexible mounting and alignment.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread (CM) for enhanced durability and performance.
  • 5Auto switch mounting groove (Z) for convenient sensor installation on multiple sides.
Product Details
CDQ2A16-25DCMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 16 mm