CDQ2A20-10DZ-M9BAVLS
Product ID:392574
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A20-10DZ-M9BAVLS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220 mm bore size with 10 mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 3Water-resistant auto switch with 2-color indicator for enhanced durability and visibility.
  • 4Both ends tapped mounting style for versatile installation options.
  • 5Solid-state auto switch with 3m lead wire and DC24V compatibility for easy integration.
Product Details
CDQ2A20-10DZ-M9BAVLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm