CDQ2A20-25DFCZ
Product ID:301073
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A20-25DFCZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Both ends tapped style for versatile mounting options in tight spaces.
  • 320mm bore size and 25mm stroke for reliable performance in industrial applications.
  • 4With boss in head side and rubber bumper for enhanced durability and shock absorption.
  • 5Compatible with auto switches on multiple sides for flexible sensor integration.
Product Details
CDQ2A20-25DFCZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Boss In Head Side And Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 20 mm