CDQ2A20-25DMZ-A73LS
Product ID:384007
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A20-25DMZ-A73LS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 220mm bore size and 25mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for reliable pneumatic performance.
Product Details
CDQ2A20-25DMZ-A73LS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Body Option
Rod End Male Thread
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm