CDQ2A20-35DFZ-M9BAVL-XC36
Product ID:392782
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A20-35DFZ-M9BAVL-XC36
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 220mm bore size and 35mm standard stroke for reliable performance.
  • 3Water-resistant 2-color indicator auto switch with 3m lead wire for durability.
  • 4Both ends tapped style for versatile mounting options.
  • 5Includes boss in head and rod sides for additional mounting flexibility.
Product Details
CDQ2A20-35DFZ-M9BAVL-XC36
Made To Order
With Boss In Rod Side
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Boss In Head Side
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm