CDQ2A20-38DMZ
Product ID:393038
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A20-38DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 220mm bore size and 38mm stroke for precise and efficient operation.
  • 3Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
  • 4Pneumatic type with Rc/M thread ports for reliable air connections.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2A20-38DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Bore Size
Bore Size 20 mm