CDQ2A20-38DZ-XC6
Product ID:393041
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A20-38DZ-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 320mm bore size and 38mm stroke for reliable performance in automation systems.
  • 4Both ends tapped style (A) for versatile mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove (Z) compatible with multiple switch configurations.
Product Details
CDQ2A20-38DZ-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Bore Size
Bore Size 20 mm