CDQ2A20-50DCMZ-W-M9BL
Product ID:384383
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A20-50DCMZ-W-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 220mm bore size and 50mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Double knuckle joint (rod end bracket) for flexible mounting and alignment.
  • 4Solid-state auto switch with DC24V (10~28V range) for easy integration and control.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and shock absorption.
Product Details
CDQ2A20-50DCMZ-W-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm