CDQ2A20-50DMZ-M9PJZ-XB14
Product ID:392637
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A20-50DMZ-M9PJZ-XB14
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 320 mm bore size and 50 mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Rod end male thread (M) for easy installation and compatibility with various mounting setups.
Product Details
CDQ2A20-50DMZ-M9PJZ-XB14
Made To Order
Cylinder With Heat Resistant Auto Switch Φ16 To 63 Only
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Heat Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm