CDQ2A20-50DMZ-V
Product ID:384307
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A20-50DMZ-V
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 220mm bore size and 50mm stroke for reliable performance in automation.
  • 3Rod end male thread (M) for versatile mounting options.
  • 4Dual-port design with Rc/M thread for efficient airflow control.
  • 5Single knuckle joint (V) for flexible installation in tight spaces.
Product Details
CDQ2A20-50DMZ-V
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Single Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm