CDQ2A25-20DZ-M9BWS
Product ID:384313
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A25-20DZ-M9BWS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 225mm bore size and 20mm standard stroke for versatile automation applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 4Durable construction with both ends tapped style for secure mounting.
  • 5DC24V-compatible auto switch with 0.5m lead wire for convenient installation.
Product Details
CDQ2A25-20DZ-M9BWS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm