CDQ2A25-20DZ-M9PM
Product ID:393200
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A25-20DZ-M9PM
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 20mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with PNP output for easy integration with control systems.
  • 4Durable construction with both ends tapped for secure mounting.
  • 5Includes indicator light and 1m lead wire for convenient installation and monitoring.
Product Details
CDQ2A25-20DZ-M9PM
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm