CDQ2A25-30DMZ-XC2
Product ID:384351
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A25-30DMZ-XC2
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 225mm bore size with 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Rod end male thread (M) for easy installation and compatibility.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
  • 5Extended rod end by 10mm (XC2) for customized mounting needs.
Product Details
CDQ2A25-30DMZ-XC2
Made To Order
Length of Rod End Extended By 10 mm (Foot Style, Rod Side Flange Only)
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm