CDQ2A25-45DMZ-M9B
Product ID:384066
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A25-45DMZ-M9B
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 225mm bore size and 45mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with DC24V compatibility for reliable operation.
  • 4Rod end male thread (M) for easy installation and mounting flexibility.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for convenient sensor placement.
Product Details
CDQ2A25-45DMZ-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm