CDQ2A25-45DMZ-M9PSAPC
Product ID:392661
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A25-45DMZ-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position sensing in automation systems.
  • 325mm bore size and 45mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Rod end male thread (M) for secure mounting and compatibility with various setups.
  • 5Dual-sided auto switch mounting groove (Z) for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2A25-45DMZ-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm