CDQ2A25-50DCMZ-W
Product ID:392792
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A25-50DCMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 50mm stroke for reliable performance in various applications.
  • 3Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 4Double knuckle joint (W) for versatile installation and alignment options.
  • 5Auto switch mounting groove (Z) allows easy integration of sensors for automation control.
Product Details
CDQ2A25-50DCMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 25 mm