CDQ2A25-50DZ-M9PWSBPC3
Product ID:392750
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A25-50DZ-M9PWSBPC3
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection and enhanced automation efficiency.
  • 2Standard 50mm stroke with 25mm bore size for versatile industrial applications.
  • 3Includes 3 solid-state auto switches with pre-wired M8-4 pin connectors for easy installation.
  • 42-color indicator and PNP 3-wire configuration for clear status monitoring.
  • 5Durable construction with both ends tapped style for flexible mounting options.
Product Details
CDQ2A25-50DZ-M9PWSBPC3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm