CDQ2A32-100DCZ-XC2
Product ID:392471
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-100DCZ-XC2
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 232mm bore size and 100mm stroke for reliable performance in automation systems.
  • 3Rubber bumper (Body Option C) ensures smooth operation and reduces impact noise.
  • 4Extended rod end (XC2) by 10mm for customized mounting and flexibility.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for versatile sensor installation.
Product Details
CDQ2A32-100DCZ-XC2
Made To Order
Length of Rod End Extended By 10 mm (Foot Style, Rod Side Flange Only)
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm