CDQ2A32-100DMZ-W-M9BWL
Product ID:392917
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-100DMZ-W-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet (D) for precise position detection in automation systems.
  • 2Double knuckle joint (W) provides flexible mounting options for varied applications.
  • 32-color solid-state auto switch (M9BWL) with 3m lead wire for easy installation and monitoring.
  • 432mm bore size and 100mm standard stroke ensure robust performance in industrial environments.
Product Details
CDQ2A32-100DMZ-W-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm