CDQ2A32-100DZ-J79L
Product ID:392741
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-100DZ-J79L
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232 mm bore size and 100 mm stroke for versatile industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 44-sided auto switch mounting groove (for 桅32-桅100) for flexible installation.
  • 5DC24V-compatible (10~28V range) auto switch ensures broad voltage adaptability.
Product Details
CDQ2A32-100DZ-J79L
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm