CDQ2A32-100DZ-M9NWV3
Product ID:393039
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-100DZ-M9NWV3
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size with 100mm standard stroke for versatile applications.
  • 33 solid-state auto switches with 2-color indicators for easy monitoring.
  • 44-sided auto switch mounting groove (for 桅32-桅100) for flexible installation.
  • 5NPN output and DC5V-24V compatibility for seamless integration with control systems.
Product Details
CDQ2A32-100DZ-M9NWV3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm