CDQ2A32-105DCMZ-M9BAL
Product ID:384616
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-105DCMZ-M9BAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and sensing applications.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 432mm bore size and 105mm stroke for versatile industrial use.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
Product Details
CDQ2A32-105DCMZ-M9BAL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 32 mm