CDQ2A32-10DCMZ-M9BVSDPC
Product ID:392905
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-10DCMZ-M9BVSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size with 10mm standard stroke for reliable performance.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) with 0.5m lead wire for flexible installation.
Product Details
CDQ2A32-10DCMZ-M9BVSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm