CDQ2A32-10DCZ-XC2
Product ID:392518
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-10DCZ-XC2
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size ensures strong and consistent force output.
  • 3Standard 10mm stroke for precise and controlled linear motion.
  • 4Rubber bumper (Body Option C) for reduced noise and impact protection.
  • 5Extended rod end (XC2) by 10mm for customized mounting flexibility.
Product Details
CDQ2A32-10DCZ-XC2
Made To Order
Length of Rod End Extended By 10 mm (Foot Style, Rod Side Flange Only)
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm