CDQ2A32-10TZ-M9BAVZS
Product ID:392642
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-10TZ-M9BAVZS
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 232mm bore size with 10mm standard stroke for reliable performance.
  • 3Water-resistant auto switch with 2-color indicator for durability and visibility.
  • 4Single-acting, spring-extend design ensures quick return and compact operation.
  • 5Versatile mounting options with tapped ends for flexible installation.
Product Details
CDQ2A32-10TZ-M9BAVZS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ50 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Single Acting, Spring Extend
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm