CDQ2A32-130DCMZ-A73
Product ID:392922
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-130DCMZ-A73
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 332mm bore size and 130mm stroke for versatile applications.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 5Includes reed auto switches with indicator lights for precise positioning.
Product Details
CDQ2A32-130DCMZ-A73
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm