CDQ2A32-15DMZ-P3DWAZ
Product ID:383961
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A32-15DMZ-P3DWAZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 15mm stroke for compact yet powerful performance.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting options.
  • 5Durable construction with Rc/M threaded ports for secure connections.
Product Details
CDQ2A32-15DMZ-P3DWAZ
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm