CDQ2A32-15DZ-D
Product ID:384441
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-15DZ-D
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size ensures strong and reliable force output.
  • 3Standard 15mm stroke for compact and efficient operation.
  • 4Dual mounting options (Both Ends Tapped Style) for flexible installation.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor integration.
Product Details
CDQ2A32-15DZ-D
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm