CDQ2A32-20DMZ-P3DWASC-XC35
Product ID:393112
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-20DMZ-P3DWASC-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 20mm stroke ensure precise and powerful linear motion.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with pre-wired connector for easy installation.
  • 4Rod end male thread and tapped ends for versatile mounting options.
  • 5Includes coil scraper for enhanced durability and maintenance-free operation.
Product Details
CDQ2A32-20DMZ-P3DWASC-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm