CDQ2A32-20DZ-A93L-XC88
Product ID:392525
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-20DZ-A93L-XC88
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 2Double-acting design ensures efficient movement in both directions.
  • 3Built-in reed auto switch with indicator light for easy position detection.
  • 4SUS304 stainless steel rod for enhanced durability and corrosion resistance.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
Product Details
CDQ2A32-20DZ-A93L-XC88
ParameterValueParameterValue
Rod Material
SUS304
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm