CDQ2A32-20DZ-XC88
Product ID:392615
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-20DZ-XC88
Key Features
  • 132mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 2Double-acting action ensures efficient forward and return strokes.
  • 3SUS304 stainless steel rod for enhanced durability and corrosion resistance.
  • 4Standard 20mm stroke suitable for precise and controlled movements.
  • 5Both ends tapped style for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2A32-20DZ-XC88
ParameterValueParameterValue
Rod Material
SUS304
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm