CDQ2A32-25DCZ-A73L
Product ID:300921
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-25DCZ-A73L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size with 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Rubber bumper (Body Option C) ensures smooth operation and reduced noise.
  • 4Reed auto switch (A73L) with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Dual-port Rc/M thread design for flexible installation and connectivity.
Product Details
CDQ2A32-25DCZ-A73L
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm