CDQ2A32-25DMZ-P3DWASC-XC35
Product ID:393164
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-25DMZ-P3DWASC-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Pre-wired connector (M12-4 pin) and 0.3m lead wire for quick installation.
  • 5Includes coil scraper (XC35) for enhanced durability in harsh environments.
Product Details
CDQ2A32-25DMZ-P3DWASC-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm