CDQ2A32-25DZ-F7NWV
Product ID:300909
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-25DZ-F7NWV
Key Features
  • 1Built-in magnet (D) for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 25mm standard stroke for optimal force and movement control.
  • 3Solid-state auto switch (F7NWV) with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Dual-port Rc/M thread design for flexible installation and air connection.
  • 54-sided auto switch mounting groove (Z) for versatile sensor placement.
Product Details
CDQ2A32-25DZ-F7NWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm