CDQ2A32-25DZ-F7PZ
Product ID:300945
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-25DZ-F7PZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 25mm standard stroke for versatile automation applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Durable construction with both ends tapped style for secure mounting.
  • 55m lead wire and multi-voltage support (DC 5V, 12V, 24V) for flexible integration.
Product Details
CDQ2A32-25DZ-F7PZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm