CDQ2A32-25DZ-P3DWASE
Product ID:383969
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A32-25DZ-P3DWASE
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232 mm bore size and 25 mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector for quick and hassle-free installation.
  • 5Durable construction with both ends tapped style for flexible mounting options.
Product Details
CDQ2A32-25DZ-P3DWASE
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm