CDQ2A32-30DZ-P3DWAZ
Product ID:383966
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A32-30DZ-P3DWAZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and detection.
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for enhanced visibility.
  • 4Durable construction with both ends tapped style for easy mounting.
  • 5Includes 5m lead wire and operates on DC24V for convenient integration.
Product Details
CDQ2A32-30DZ-P3DWAZ
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm