CDQ2A32-35DZ-XB14
Product ID:384063
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A32-35DZ-XB14
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 35mm stroke for optimal performance in automation applications.
  • 3Heat-resistant auto switch (XB14) ensures durability in high-temperature environments.
  • 4Both ends tapped style (A) for versatile mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for easy installation and flexibility.
Product Details
CDQ2A32-35DZ-XB14
Made To Order
Cylinder With Heat Resistant Auto Switch Φ16 To 63 Only
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm