CDQ2A32-40DZ-F7BVL
Product ID:384480
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-40DZ-F7BVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 40mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring (DC24V).
  • 4Durable construction with both ends tapped style for secure mounting.
  • 5Includes 3m lead wire and supports DC10~28V for flexible voltage compatibility.
Product Details
CDQ2A32-40DZ-F7BVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm