CDQ2A32-45DCZ-M9BV
Product ID:392870
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-45DCZ-M9BV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 45mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring (DC24V).
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and extended lifespan.
  • 5Four-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
Product Details
CDQ2A32-45DCZ-M9BV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm