CDQ2A32-45DMZ-M9BL
Product ID:392865
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-45DMZ-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 45mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for reliable pneumatic connections.
Product Details
CDQ2A32-45DMZ-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm