CDQ2A32-45DZ-M9BMAPC-XC8
Product ID:300885
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-45DZ-M9BMAPC-XC8
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 3Adjustable stroke design (XC8) for flexible application customization.
  • 4Durable construction with both ends tapped for secure mounting.
  • 5DC24V-compatible auto switch with indicator light for clear operational feedback.
Product Details
CDQ2A32-45DZ-M9BMAPC-XC8
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm