CDQ2A32-50DMZ-P3DWASC-XC35
Product ID:393070
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-50DMZ-P3DWASC-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for enhanced visibility.
  • 332mm bore size and 50mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Pre-wired connector (M12-4 pin) and 0.3m lead wire for easy installation.
  • 5Includes coil scraper (XC35) for improved durability and maintenance.
Product Details
CDQ2A32-50DMZ-P3DWASC-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm