CDQ2A32-50DMZ-P3DWASE
Product ID:383965
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A32-50DMZ-P3DWASE
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 50mm standard stroke for versatile automation tasks.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector simplifies installation and reduces setup time.
  • 5Rod end male thread design ensures secure mounting and compatibility with various setups.
Product Details
CDQ2A32-50DMZ-P3DWASE
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm