CDQ2A32-50DZ-A93L-XC88
Product ID:392537
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-50DZ-A93L-XC88
Key Features
  • 1Built-in reed auto switch with indicator light for precise position sensing.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 332mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Durable SUS304 stainless steel rod for enhanced corrosion resistance.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
Product Details
CDQ2A32-50DZ-A93L-XC88
ParameterValueParameterValue
Rod Material
SUS304
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm