CDQ2A32-50DZ-D
Product ID:384458
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-50DZ-D
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 50mm standard stroke for robust performance.
  • 3Dual mounting options with both ends tapped style for flexible installation.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor attachment.
  • 5Type A mounting bracket with joint for enhanced stability and adaptability.
Product Details
CDQ2A32-50DZ-D
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm